Telegram'a Sesli ya da Görüntülü Görüşme Yapmadan Evvel İki Defa Düşünmenize Neden Olacak Bir Özellik Geliyor

Telegram’a Sesli ya da Görüntülü Görüşme Yapmadan Evvel İki Defa Düşünmenize Neden Olacak Bir Özellik Geliyor

Eylül 26, 2021 0

Eylül ayının başında “8’inci seneye özel aktüelleme” yayınlayan Telegram, bu aktüellemeyle beraber kullanıcılarının bin bireye kadar izleyici ve hudutsuz rakamdaki dinleyici ile canlı yapmasına imkân sağlamıştı. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde bir aktüelleme daha yayınlayan platform, sohbet temaları isimli yeni özellikle beraber yaptığı diğer yenilikleri de kullanıcılarının alkışlarına sundu.

Yeni aktüellemeyle beraber kullanıcılar, 8 değişik özel sohbet temasına kavuşmuş oldu. Bu sohbet temalarının içerisinde yeni ileti baloncukları, arka tasarılar ve desenler de yer alacak. Her bir tema, değişik sohbetler için kullanılabilecek. Sohbet temalarının yanı gizeme uygulamada yapılan en büyük farklılıklardan biri de artık canlı yayın ve görüntülü konuşmaların kayıt altına alınabilecek olması.

Kullanıcılar Telegram’da kayıt yapmak için ek uygulamalara gereksinim dinlemeyecek

telegram

Bildiğiniz üzere Telegram, Whatsapp’ın saklılık kontratı hakkında yapacağı farklılıklardan sonra bir hayli popüler hale gelse de bir hayli şahıs tarafından hâlâ “siber kabahatlilerin reyin alanı” olarak nitelendiriliyor. Bu nedenle canlı yayın ve görüntülü konuşmaların artık kayıt altına alınabilecek olmasının kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı epey merak mevzusu oldu. 

telegram

Canlı yayın ve görüntülü konuşmaları kaydolabilmek için kullanıcıların sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıkladıktan sonra video ve ses veya yalnızca ses alternatiflerine tıklaması gerekiyor. Daha sonrasında da kaydolunan bilgiler, doğrudan kullanıcının klasöründe depolanıyor.

Tags: Telegram'da Görüntülü Görüşmeler Kayıt Altına Alınabilecek Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ