Tesla Model S Plaid’in Teslim Tarihi Ertelendi

Mayıs 29, 2021 0

Araba dalı pandemi ve beraberinde ortaya çıkan çip krizi sebebiyle büyük bir krizin ortasındayken, Tesla bu makûs periyodu uygun atlatan az araba üreticilerinden biri olmayı başardı. Dünyanın pek çok dev araba üreticisi fabrika kapatmak, üretim durdurmak zorunda kalırken üretimine yenilenen fabrikasında devam eden Tesla, yakında bir müddettir merakla beklenen Tesla Model S Plaid’i alıcılarının karşısına çıkarmaya hazırlanıyordu.

Model S Plaid’in bu kadar merakla beklenmesinin en büyük sebebi ise 0’dan 100 kilometre sürate 2 saniyeden kısa bir müddette çıktığına yönelik Musk tarafından yapılan argümanlı açıklamalardı. Bu tezin yanlışsız çıkması durumunda Model S Plaid seri üretimden geçen en süratli araba olma unvanını kazanacak. Aracın teslimatlarının ise 4 Haziran tarihinde gerçekleşmesi bekleniyordu lakin Musk Twitter’da paylaştığı bir tweet ile aracın teslimatının ertelendiğini duyurdu.

‘1 hafta daha ince ayara gereksinimi var’:

Yaşanan ertelenmenin sebebini de kendince açıklayan Musk, aracın bir hafta daha ince ayara muhtaçlığı olduğunu söyledi. Musk tweetinde birebir vakitte yeni arabasına bol bol övgü yağdırmayı da ihmal etmedi, aracın adeta bir uzay aracı üzere hissettirdiğini söyledi.

Bu bir haftalık gecikmeyle birlikte Model S Plaid’in alıcıları ile 10 Haziran’da buluşacağı da Musk tarafından açıklandı. Lakin olağan ki gereksinimi olan ince ayar için bir haftalık müddetin yetmemesi ve yeni bir gecikme olması da olası.

Tags: Aracı, Musk, otomobil Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts