The Witcher: Old World, 1 Günde 2,5 Milyon Dolara Ulaştı

Mayıs 27, 2021 0

Witcher dünyası, dijital platformlara gelen oyun ve dizisiyle birlikte genişlemeye devam ederken CD Project Red ve Go On Board, geçtiğimiz aylarda Witcher’ın kutu oyun versiyonu Witcher: Old World’ü piyasaya süreceklerini açıklamıştı. Oyun, Kickstarter projesi olarak satışa sunuldu ve 300 bin dolar olarak belirlenen satış gayesi, kısa bir mühlet içerisinde milyon dolarlara ulaştı.

Hem Witcher kainatına hakim olanlara hem de tecrübesiz oyunculara hitap eden yeni oyun, yalnızca bir günde 2,5 milyon dolar bedelinde satış yaptı. Oyunun Kickstarter mühleti 11 Haziran’da bitecek olmasına karşın geliştiriciler, Withcer: Old World’ün daha da uygun bir hale gelebilmesi için oyuna gelen dayanağın sürdürülmesini istiyor.

11 Haziran’a kadar planan Kickstarter gayesine 1 günde ulaşıldı

2-5 kişi ortası oynanabilen Witcher: Old World, Geralt of Rivia devrinden öncesini mevzu alıyor ve oyuncular School of Wolf, Engerek, Kedi, Ayı yahut Griffin olmak üzere 5 canavar avcısı rolünden birini üstleniyor. Oyunda maksat, genç cadıların seçimlerine nazaran hareket ederken bir yandan öbür oyuncularla muahede sağlamak ve temsil ettikleri okulların onurunu korumak.

Witcher hayranlarını son derece memnun eden bir haber olarak gündeme gelen oyun, piyasaya sürüldüğü andan itibaren de yapımcılarını keyifli etmeye başladı. Witcher: Old World’ün Kickstarter’daki toplam satış amacı tam tamına 306 bin 452 dolardı. Oyun, çok kısa bir müddet içerisinde toplamda 2,5 milyon kıymetinde satış gerçekleştirmeyi başardı.

Tags: oyun, Witcher Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts