TikTok, 3 Milyar İndirmeyi Aşmayı Başardı

Temmuz 14, 2021 0

Dünya genelinde önü alınamaz bir formda popülerlik kazanan ve bu popülerliği muhafazaya devam eden TikTok, muvaffakiyetini simgeleyen çok değerli bir dönüm noktasına ulaştı. Toplumsal medya platformu, tüm dünyada toplamda 3 milyar indirme sayısını aşmayı başardı. Daha evvel bu muvaffakiyete sadece Facebook uygulamaları ulaşabilmişti.

Facebook, toplumsal medya platformları Facebook ile Instagram ve iletileşme uygulamaları WhatsApp ile Messenger’la 3 milyar indirmeyi aşmayı başarmıştı. Bu dört uygulama, oyun dışında 3 milyar indirmeyi aşan uygulamalar listesindeki tek üyelerdi. Lakin bu üyelerin ortasına Facebook dışında yeni bir üye daha eklenmiş oldu.

3 milyar barajını geçen beşinci taşınabilir uygulama:

Sensor Tower’ın datalarına nazaran TikTok, 3 milyar indirme barajını geçmeyi başaran oyun olmayan tek taşınabilir uygulama oldu. Öte yandan TikTok’un bu başarısı, platformun Facebook’u yakalamaya hala uzak olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Facebook, aylık etkin 2,85 milyar kullanıcıya sahipken TikTok’ta bu sayı 732 milyon.

TikTok, 2016 yılında çıkış yaptığında toplumsal medya içerik üreticileri ve öteki platformlardan ayrışan dijital kültürüyle büyük bir popülerlik kazanmıştı. Bilhassa de koronavirüs salgını sırasında uygulamanın kullanıcı sayısında bir oldukça artış görülmüştü. Konutlarına kapanan beşerler, vakit geçirmek için TikTok indirmeye başlayarak uygulamanın popülerliğinin artmasına katkı sağladı.

TikTok’un toplumsal mecrada elde ettiği bu inanılmaz muvaffakiyet, rakiplerini de TikTok’taki kimi özellikleri ‘ödünç almaya’ zorladı. Instagram, Ağustos 2020’de Reels özelliğini çıkardı ve uygulamanın Akış ve Keşfet sayfalarında kullanıcılar için kısa biçimli görüntüleri kullanıma soktu.

Tags: facebook, İndi̇rme, tiktok, uygulama Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts