Toyota Hilux Dikkat Çeken Özellikleri ve Fiyat Listesi

Mayıs 25, 2021 0

Japon araba üreticileri ortasında ülkemiz de dahil olmak üzere dünya çapında geniş bir kitleye sahip olan Toyota, yenilenen Hilux’u kullanıcıların beğenisine sundu. Tüm arazi şartlarına uygun olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Toyota Hilux, geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan modellerine nazaran çok daha konforlu ve teknolojik bir profil çiziyor.

4X2 ve 4X4 çekiş sistemlerini 4 farklı donanım paketiyle sunan Toyota, kullanıcılara otomatik ve manuel şanzıman ortasında tercih yapma imkanı da sunuyor. Bu yazımızda Toyota Hilux’un donanım paketlerine, dizaynına ve teknik ayrıntılarına daima birlikte göz atacağız.

Tasarım:

Dış tasarım: Klasikleşen çağdaş pickup çizgileri

Birinci bakışta tam manasıyla bir arazi arabası havası estiren Toyota Hilux, serinin alıştığımız dış profilini müdafaaya devam ediyor. 2021 Hilux’ta tasarım anlayışına sadık kalsa da yeni kuşakla olan bağı da koparmayan Toyota, şahsileştirmeye ihtimam gösteren kullanıcılar için 8 farklı ana gövde rengi vaad ediyor.

Gövde rengi kategorisinde sunduğu bol opsiyonu jantlarda sunmamayı tercih eden Toyota, 2021 Hilux için sadece 2 farklı jant tasarımı sunuyor. Sunulan iki jant modeli de 18 inç ölçülerinde. Toyota Hilux, dış dizaynda özelleştirme isteyen kullanıcılara hem önde hem de geride kullanılabilen krom eklentiler sunuyor. Hilux için sunulan özelleştirme seçeneklerinin genelde arabası müdafaaya ve sportif göstermeye hizmet ettiğini belirtmekte yarar var.

İç tasarım: Ekstra koltuklu geniş iç hacim

Büsbütün deri koltuklarla ve güçlü tasarım gereçleriyle kullanıcıların beğenisine sunulan Toyota Hilux, orta konsolda 8 inç boyutundaki Toyota Touch 2 ile hareketli bir tasarım sunuyor. Kokpit kısmında hem koyu hem de açık tonlar tercih ederek ferah bir iç yer hazırlayan Toyota, Hilux’un direksiyonunda da beyaz dikişler kullanıyor. Toyota Hilux’un kumaş koltuk tercih edecek kullanıcılar için de ekstra bir koltuk tasarımı sunduğunu eklemeden geçmeyelim.

Güvenlik:

Yaya ve bisiklet algılama sistemi:

Ön kısmındaki sensörler sayesinde hareket halindeyken bile yaya ve bisikletleri fark edebilen Toyota Hilux, kullanıcıların güvenliğine ek olarak etraftaki insanların da güvenliğine hayli dikkat ediyor. Muhtemel bir çarpışma ve tehlike durumunda otomatik olarak frenleme yahut frene basıldığında kullanıcıyı destekleme üzere özellikleri bulunan bu sistem, opsiyonel olarak sunulmakta.

Şerit takip sistemi:

Toyota, 2021 Hilux’un ön kısmında kullandığı bir kamera ile yolun etkin olarak izlenmesini sağlıyor. Bu kameranın elde ettiği bilgilerle ise araba şeritte tutuluyor ve birtakım durumlarda direksiyona anlık olarak müdahale ediyor.

Adaptif sürat sabitleme sistemi:

Yeni kuşak arabaların olmazsa olmazlarından biri olan bu teknoloji Toyota Hilux’ta da bulunuyor. Gayesi öndeki araçla Hilux ortasındaki takip arasını kullanıcının seçtiği sürat aralığında korumak olan adaptif sürat sabitleme, beklenmeyen durumlarda frenleme yaparak kullanıcının güvenliğini koruyabiliyor.

Konfor:

JBL Premium:

Sese karşı özel ilgisi olan kullanıcıları keyifli edecek bir marka olan JBL, Toyota ile olan mutabakatlarına bağlı olarak Hilux’ta 9 adet hoparlör kullanıyor. Kokpitin üst kısmında adeta gövde gösterisi yapan bu hoparlörler, Harman CLARi-Fi teknolojisiyle destekleniyor.

Isıtmalı ön koltuklar:

Bir arazi aracının konforunu en üst düzeye çıkarabilen ısıtmalı ön koltuklar Toyota Hilux’ta da kullanılıyor. Kullanıcının kademeli olarak ayarlayabildiği bu ısıtma teknolojisi, Hilux kullanıcılarının opsiyon olarak satın alabileceği bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor.

Toyota Touch 2:

Toyota Hilux’un orta konsolunda yer alan 8 inç boyutundaki Toyota Touch 2, hem Apple CarPlay hem de Android Auto destekliyor. Kullanıcı için gereken tüm bilgi-eğlence ögelerini ve teknik ayrıntıları içinde barındıran Toyota Touch 2, aracın park sensörleriyle ilgili bilgileri de 8 inç boyutundaki ekranıyla aktarıyor.

Toyota Hilux donanım paketleri:

 • Hilux 4X2 Adventure / Otomatik – Manuel
 • Hilux 4X4 Adventure / Manuel
 • Hilux 4X4 Hi-Cruiser / Otomatik
 • Hilux 4X4 Invincible / Otomatik

Toplamda 4 farklı donanım paketiyle kullanıcıların karşısına çıkan Toyota Hilux, Invincible donanımıyla serinin tüm imkanlarını kullanıcıya sunuyor. Paketler ortasındaki temel farkların yanı sıra satın alınabilen opsiyonlarda da değişiklik sunan Toyota, tüm bu donanım paketleri için tek bir motor seçeneği sunuyor.

Toyota Hilux performansı, motorları ve yakıt tüketimi:

Tüm donanım paketleri için tek bir motor sunan Toyota, 150 HP güç üreten bu motorda dizel yakıt tipini tercih ediyor. Şanzıman konusunda sırf Adventure donanımında manuel şanzıman sunan Hilux, Hi-Cruiser ve Invincible donanımlarında sadece otomatik şanzıman vaad ediyor.

2,4L D-4D 150 HP:

 • Ortalama (lt/100 km): 7,4
 • Kent içi (lt/100 km): 8,6
 • Kent dışı (lt/100 km): 6,7

Toyota Hilux 2021 fiyatları:

 • Toyota Hilux 2021 2,4L D-4D 4X2 Adventure: 310.100 TL
 • Toyota Hilux 2021 2,4L D-4D 4X2 Adventure / Otomatik: 320.200 TL
 • Toyota Hilux 2021 2,4L D-4D 4X4 Adventure: 360.450 TL
 • Toyota Hilux 2021 2,4L D-4D 4X4 Hi-Cruiser / Otomatik: 375.400 TL
 • Toyota Hilux 2021 2,4L D-4D 4X4 Invincible / Otomatik: 405.250 TL

Bu yazımızda Toyota’nın yenilenen arazi aracı Hilux’un teknik ayrıntılarına, dizaynına ve fiyat listesine göz attık. Siz de Toyota Hilux ile ilgili niyetlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Tags: donanım, tasarım, Tek, Toyota Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts