Türk Hava Yolları, Fırtına Sebebiyle İstanbul Varışlı Uçuşları Durdurdu

Türk Hava Yolları, Fırtına Sebebiyle İstanbul Varışlı Uçuşları Durdurdu

Aralık 4, 2021 0

Türkiye’nin batı kıyılarını tesiri altına alan ve son açıklamalara göre 6 şahsın yaşamını kaybetmesine, 46 şahsın da yaralanmasına neden olan lodos kasırgası hali hazırda tesirini sürdürüyor. Kıyı bölgesi şehirlerinde rakamsız bölgede çatıların uçmasına, ağaçların yıkılmasına ve çevredeki parçaların uçmasına neden olarak parasal zarara yol açan fırtına, erişimi de negatif etkiledi.

Kasırganın tesirli olduğu yerlerde deniz erişimi yapılamazken hava erişimi de topalladı. Son olarak Türkiye Hava Yolları, İstanbul’da yaşanan şiddetli rüzgâr sebebiyle yurt içi uçuşlarında İstanbul varışlı tüm seferlerin bilet ve valiz operasyonlarını durdurdu. Mevzuyla alakalı bir açıklama da Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün’den geldi. 

İstanbul varışlı tüm uçuşlar durduruldu:

thy

Yahya Üstün, Twitter’da paylaştığı açıklamasında “İstanbul’da yaşanan şiddetli rüzgar işlemlerimizi negatif etkilemeye devam ediyor. Konuklarımızın tehlikesiz ve konforlu seyahati için tüm takımlarımız var gücüyle çalışıyor. Seyahatinizin vaziyetini çağrı merkezimiz ya da web sitemiz aracılığını bilebilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Lodos kasırgası tüm tesiriyle devam ediyor:

Lodos, yurdun batı kesimindeki şehirlerde ve özellikle İstanbul’da şiddetli bir biçimde tesirini sürdürmeye devam ediyor. Bugün gelen yeni görüntüler, kasırgan yol açtığı keşmekeşi sarih bir biçimde gösteriyor.

İstanbul Silivri’de balıkçı tekneleri hasar gördü:

silivri

istanbul lodos

Çanakkale kordonunda deniz ve kara birleşti:

çanakkale lodos

Çatılar uçtu, parasal hasara yol açtı:

lodos

lodos

Tags: Fırtına Nedeniyle İstanbul Varışlı Uçuşları Durdurdu, THY Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ