Twitter, ‘Beğen’ Dışında Butonlar Üzerinde Çalışıyor

Mayıs 29, 2021 0

Facebook kullananların bileceği üzere platformda son birkaç yıldır ‘beğen’ butonu dışında farklı manalarda birçok buton kullanılıyor. Emojilerden kaynak alınarak oluşturulan, kızgınlık ve üzgünlük üzere birçok duyguyu tabir eden reaksiyon butonları; teze nazaran bir toplumsal medya platformuna daha geliyor.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong’a nazaran Twitter, Facebook’un 2016 yılında kullanıma açtığı emojili reaksiyon butonlarını platforma getirmeye hazırlanıyor. Wong’un elde ettiği sızıntı imaj, beğenme dışında 4 yeni reaksiyonun imal evresinde olduğunu gösteriyor.

Twitter’a 4 yeni gönderi reaksiyonu geliyor

Daha evvel Twitter’ın bahşiş, doğrulama ve ‘Birdwatch’ özellikleri hakkında yaptığı varsayımlar yanlışsız çıkan Jane Manchun Wong, bu sefer de platformda kullanılan beğeni sistemine yapılacak bir eklentiye dair bilgiler sızdırdı. Wong’un paylaşımına nazaran Twitter, gönderilere reaksiyon vermek isteyen kullanıcılara ‘beğenme’ seçeneğinden fazlasını sunacak.

Wong’un paylaşımında açıkça görüldüğü üzere gönderilerin altında ‘beğen’ dışında 4 yeni seçenek bulunacak: coşku, ‘hmm’, üzgün ve ‘haha’. Bunlardan ikisinin emojileri gönderide gözükmekte fakat görünüşe bakılırsa coşku ve üzgün emojileri üzerinde hâlâ çalışılıyor.

Son vakitlerde premium abonelik, bahşiş, ‘Spaces’ ve ‘Birdwatch üzere birçok özelliği kullanıma açan Twitter, bir mühlet bu gelişmelerle meşgul olacak üzere gözüküyor. Daha evvel yeni emojiler konusunda anket yaparak kullanıcıların fikrini alan platformun bu özelliği de yakın vakitte kullanıma açması bekleniyor.

Tags: Tepki̇ Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts