‘Twitter Blue’nun Türkiye Fiyatı Belirli Oldu

Mayıs 28, 2021 0

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter‘ın kullanıcılara daha fazla özellik sunacak bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığı esasen biliniyordu. “Twitter Blue” olarak isimlendirilen kelam konusu abonelik sisteminin abonelik fiyatı, Twitter’ın App Store sayfasında yer alan bilgiler ile ortaya çıkmış durumda.

Çabucak aşağıdaki iki ekran manzarasında de görebileceğiniz üzere Twitter Blue’nun ABD fiyatı 2,99 dolar olacak. Abonelik hizmetinin Türkiye fiyatı ise 30,99 TL olarak listelenmiş durumda. Muhtemelen Twitter; 2,99 dolar olan ABD fiyatını Avrupa’ya 2,99 euro olarak uyarladı ve Türkiye fiyatı da bu 2,99 euroluk Avrupa fiyatının TL cinsinden sabitlenmesiyle belirlendi.

Her şeyden evvel; Twitter Blue’nun şimdi kullanıma sunulmadığını unutmamak gerekiyor. Dolayısı ile kelam konusu fiyatlar, özellik kullanıma sunulana kadar küçük bir ihtimal de olsa değişikliğe uğrayabilir. Bu ortada Twitter’ın Google Play Store sayfasında baktığımızda uygulama içi satın alımlar için 47,99 TL fiyat yazdığını görüyoruz lakin Twitter Blue için özel bir ibare yer almıyor.

Twitter Blue’nun kullanıcılara sunmuş olduğu en büyük yenilik, “Tweet’i geri al” seçeneği olacak. Twitter Blue aboneleri, bir tweet gönderdikten sonra muhakkak bir müddet içinde paylaşımlarını geri alarak düzenleyip tekrar paylaşabilecekler. Ayrıyeten uzun flood serilerini okumayı kolaylaştıracak bir “Okuma modu” da bulunacak.

Twitter, abonelik hizmeti Twitter Blue’yu “para vermeye değer” bir hizmet haline getirmek için yeni tema renkleri, özel uygulama simgeleri, favori tweetleri kaydedip düzenleyebileceğiniz “Koleksiyonlar” özelliği” üzere bir dizi ek özellik de sunuyor. Twitter Blue’nun ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmese de abonelik fiyatının ortaya çıkmış olması, fazla beklememiz gerekmeyeceğini gösteriyor.

Tags: Aboneli̇k, Fi̇yatı, İçi̇, twitter, Twi̇tter Blue Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts