Twitter Spaces’e Artık Tarayıcı Üzerinden de Erişmek Mümkün

Mayıs 27, 2021 0

Clubhose’un patlama yapmasından kısa bir müddet sonra Twitter, Clubhouse gibisi özelliği Spaces’i Aralık 2020’de duyurmuştu. Kullanıcıların bir odada sesli sohbet etmesine imkan sağlayan bu özelliğe yalnızca taşınabilir uygulama üzerinden erişilebiliyordu.

Twitter, 26 Mayıs 2020 prestijiyle Spaces’in daha geniş kitlelere hitap edeceğini duyurarak, özelliği masaüstü tarayıcılardan kullanmanın artık mümkün olduğunu açıkladı. Uzun müddettir beklenen bu özellik, kullanıcıların masaüstü ya da taşınabilir web tarayıcısı üzerinden Spaces özelliğine erişmesini sağlıyor.

Masaüstü tarayıcıda kullanıcılar oda açamıyor

Toplumsal medya fenomenleri ve influencerlar, Clubhouse ile birlikte hem takipçileriyle hem de birbirileriyle bağlantı haline girip rastgele bir husus üzerine sohbet etme talihine erişmişti. Uygulamanın patlama yapmasından sonra Twitter da kendi Clubhouse gibisi özelliği Spaces’i tanıttı. 600 ve üzeri takipçisi bulunan Twitter kullanıcıları, takipçileri ile birlikte sohbet odalarında etkileşim haline girme bahtı yakaladı.

Spaces özelliği birinci çıktığından beri yalnızca taşınabilir uygulamalarda kullanılabiliyordu lakin daha fazla kitleye hitap etmek istediğini belirten Twitter, taşınabilir versiyondan birtakım eksiklikleri de olsa özelliğin artık masaüstü ve taşınabilir web tarayıcıları üzerinden kullanılabileceğini açıkladı.

Birtakım eksikliklerden kastımız, masaüstü ya da taşınabilir tarayıcıdan Spaces’e erişen kullanıcıların şimdi kendi odalarını açamıyor oluşu. Bunun yerine kullanıcılar yalnızca var olan odalara katılabiliyor ve ileri vakitli planlanan sohbetler için anımsatıcı özelliğini faal edebliliyor. Twitter, tıpkı vakitte Spaces’e tarayıcı üzerinden erişen kullanıcılarına odaların yeni dizaynını birinci sefer test etme talihini sunuyor.

Tags: Kullanıcılar, Oda, Spaces, tarayıcı, Üzeri̇ Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts