Twitter, Süreksiz Olarak Mavi Tik Müracaatlarını Durdurdu

Mayıs 29, 2021 0

Twitter’ın, yıllardır epeyce sakin ilerleyen uygulamasına birçok yenilik getireceğini sizlerle paylaşmıştık. Clubhouse gibisi bir tecrübe sunan olan Spaces özelliği ve kullanıcılara günlük kullanımın ötesinde özellikler sunan Twitter Blue, bu özellikler ortasındaydı.

Bunların üstüne toplumsal medya devi, geçen 4 yılın akabinde geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına mavi tik almak için müracaat yapma imkânı sağlamıştı. Geçen 1 haftalık sürecin akabinde şirket, kullanıcılarına sağlamış olduğu müracaat imkanından sonra, müracaatları bir müddetliğine almayacağını duyurdu.

Twitter süreksiz olarak mavi tik müracaatlarını durdurdu

Doğrulama müracaatları içinde yüzüyoruz. Bu sebeple gönderilmiş olanları incelerken daha fazlasını almayı bir müddetliğine durdurmamız gerekiyor. Müracaatları tekrar açacağız.”

Bu, mavi tik alamayanların talihlerini kaybettikleri manasına gelmiyor. Yaptığı açıklamada toplumsal medya devi, çok fazla talep olduğunu ve bu sebeple müracaatları bir müddetliğine almayacağını duyurdu. Bu da ellerinde bulunan fazla sayıdaki müracaatlarla ilgilendikten sonra tekrar müracaat alacaklarını gösteriyor.

Ama Twitter’ın mavi tik müracaatlarını ne vakit tekrar almaya başlayacağıyla ilgili net bir bilgi şimdi yok. Kullanıcılardan bu mevzuda negatif geri dönüşler alıyor olsa da Twittter, tüm müracaatlarla ilgilenileceğini lakin her inceleme için kâfi vaktin olduğundan emin olmak istediklerini belirtti.

Sonuç olarak başta da söylediğimiz üzere yıllardır epeyce sakin ilerleyen uygulamasını, getireceği yeniliklerle canlandıracak olan Twitter, hayli fazla talep gören mavi tik konusunda haklı olabilir. Tekrar de geçen 4 yıldan sonra bu yanıtla karşılaşan kullanıcıların da kelam hakkı olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım Twitter’ın bu yıl yaptığı atılımlar toplumsal medya devine nasıl getiriler sağlayacak.

Tags: Mavi̇ Ti̇k, Müracaat, twitter Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts