Ubisoft, Far Cry 6 için bir tedbir aldı

Mayıs 31, 2021 0

Cyberpunk 2077’nin sıkıntılı çıkışı hala konuşuluyor. Oyunun PS4 ve Xbox One‘da problemli çalışması birçok kullanıcıyı rahatsız etmişti. Cyberpunk 2077, şu anda konsollarda daha güzel çalışsa da problemli çıkış CD Projekt Red‘e makus bir biçimde yansıdı. Şirketin pay bedelleri çok süratli biçimde düşüşe geçti. Ubisoft, bu türlü bir durum yaşamamak ismine Far Cry 6 için bir tedbir aldı.

Ubisoft, Far Cry 6’yı PS4 ve Xbox One’da çalıştıracak

Ubisoft, Far Cry 6’nın Cyberpunk 2077 ile tıpkı durumu yaşamaması için, oyunu PS4 ve Xbox One‘da çalıştırıp oyunculara gösterecek. Geçen hafta Cuma günü oyunun oynanış imajları yayınlandı. Far Cry 6′nın oynanış imajlarında göze çarpan birinci şey barındırdığı göz alıcı grafiklerdi. Bu grafiklerin PS4 ve Xbox One‘da nasıl çalışacağı da merak konusuydu. Ubisoft, ilerleyen haftalarda bir aktiflik düzenleyerek oyunun eski jenerasyon konsollarda nasıl çalıştığını oyunculara gösterecek.

Ubisoft Toronto’dan David Grivel, VGC ile yaptığı röportajda oyunun PS5 ve Xbox Series X’te çok âlâ çalıştığını belirtirken, PS4 ve Xbox One için daha uygun hale getirmek istediklerini belirtti.

David Grivel, “Önümüzdeki birkaç hafta/ay içinde katiyen farklı platformlarda daha fazlasını göstermeye başlayacağız. Teknik özellikler yahut bunun üzere şeyler hakkında çok fazla detaya giremem, oyun hem evvelki jenerasyon hem de yeni Xbox Series ve PS5 kuşağında düzgün çalışıyor” dedi. Grivel‘e yöneltilen “Genel olarak oyunun son halinin rastgele bir sorun çıkarması bekleniyor mu ? ” sorusuna, “Hayır. Tüm platformlarda nitekim azamî kaliteyi hedefliyoruz. Bu hususta çok dikkatliyiz, bu yüzden çok yakında daha fazla detay ve bilgi göstereceğiz” karşılığını verdi.

Far Cry 6, birçok platforma gelecek ve bu usul problemlerin yaşanması oyuncular tarafından beklenen bir şey. Sonuçta oyunu tıpkı anda birden fazla platforma geliştiriyorlar. Ayrıyeten Far Cry 6, PS5 ve Xbox Series X’te 4K 60 fps çözünürlük kalitesinde çalışacak.

Far Cry 6, 7 Ekim‘de PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X | S, Stadia ve Amazon Luna için çıkış yapacak.

Tags: far cry 6, one, oyun, ps4, Sorun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts