Ubisoft’ta ayrılıklar devam ediyor

Mayıs 28, 2021 0

Oyun piyasasının değerli şirketlerinden Ubisoft, bir ayrılıkla daha gündeme geldi. Halihazırda Ubisoft CEO’su olan Yves Guillemot‘un oğlu olan ve 2014’ten beri Owlient stüdyosunun eş başkanlığını yürüten Charlie Guillemot şirketten istifa etti.

Axios tarafından aktarılan habere nazaran Charlie Guillemot, yeni fırsatları takip etmek için şirketten ayrılan Remi Pellerin‘i takip ederek istifasını verdi. Hem Pellerin hem de Guillemot, Ubisoft’un sahibi olduğu Owlient stüdyolarının eş lideriydi.

Ubisoft ayrılığı doğruladı

Hususla ilgili konuşan bir Ubisoft sözcüsü, şu tabirleri kullandı:

Remi Pellerin ve Charlie Guillemot‘un Owlient‘teki rollerinden yeni fırsatları takip etmek için ayrıldıklarını doğrulayabiliriz. Onlara gelecekteki gayretleri için en güzelini diliyoruz.

Şirkette yaşanan bu yüksek profilli ayrılıklar, Ubisoft için çalkantılı geçen bir sürecin içinde geldi. Çünkü geçen yılki suçlama dalgasında ortaya çıkan problemlerle çaba uğraşlarının, şirketin kültürü üzerinde minimal bir tesire sahip olduğunu söyleyen bir araştırma rapor ortalığı karıştırmıştı.

Ubisoft CEO’s Yves Guillemot ise rapordan kısa bir mühlet sonra yayınladığı mektupta, şirketin manalı değişiklikler yapmadığı istikametindeki savları reddetti. CEO ayrıyeten çalışma kültürünü geliştirmek için atılan adımları da belirtti.

Hem Guillemot hem de Pellerin 2014’ten beri Owlient’i yönetiyordu. Bu küçük stüdyo, Ubisoft’un Far Cry ya da Assasin’s Creed üzere amiral gemisi oyunlarında varlık göstermiyordu. Stüdyo daha çok geçen yılın Ağustos ayında Black Lives Matter protestoları için tartışma yaratan bir logo kullanan Tom Clancy’s Seçkine Squad‘dan sorumluydu.

Tags: İçi̇n, Ubisoft Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts