Unreal Engine 5’le ilgili yeni bilgiler yolda

Mayıs 25, 2021 0

Yeni kuşak oyunlara geçişte kıymetli bir kilometre taşı olması beklenen Unreal Engine 5 için yeni bilgiler geliyor. Motorun geliştiricisi Epic Games, yapılan çalışmalarla ilgili daha fazla bilgi vereceğini açıkladı.

Geliştirme araçları hakkında daha ayrıntılı bilgiler sunacağını Twitter‘dan belirten Epic Games, motorda geliştiricilerin neler yapabileceğini konuşmak için Yarın (26 Mayıs) bir canlı yayın organize edecek. Yayın TSİ 15.00‘da gerçekleştirilecek.

Epic Games sahibi olduğu ve geliştirdiği Unreal Engine için MetaHuman isminde bir karakter yaratma aracı geliştirdi. Bu aracı bir görüntü ile tanıtan Epic Games

Unreal Engine 5 için çıtayı yüksek tutmamak gerekiyor

Yayının daha çok teknik araç tanıtımı odaklı olması bekleniyor. Bu da motoru bekleyen kitlenin büyük bir hayal kırıklığı yaşamak için çıtayı yüksek tutmaması gerektiğine işaret ediyor. Bununla birlikte Epic de, geçmişteki Unreal Engine şovlarının oyun geliştirmede nelerin mümkün olacağına dair fikir edinmek için her vakit faydalı olduğunu söz etti.

Geçtiğimiz yıl, PS5‘in yayınlanmasından birkaç ay evvel ortaya çıkan Unreal Engine 5 motoru için firma, CG sineması ya da gerçek hayatla tıpkı seviyede kaliteli işlerin yapılabilmesinin sağlanmasını istediklerini açıkladı. Ayrıyeten firma geliştiriciler için iki farklı teknolojiye odaklandığını belirtti.

Bu teknolojilerin ise, geliştiricilere poligonlar için neredeyse sonsuz kaynak sağlayan sanallaştırılmış geometri ve görüntü oyun aydınlatmasında ihtilal yaratmayı amaçlayan bir sistem olduğu açıklandı.

Şu an birkaç geliştiricinin faal olarak yeni oyun motoru üzerinde çalıştığı biliniyor. Bunlar ortasında, motor ile çok sayıda yeni proje geliştireceğini açıklayan Gears serisinin stüdyosu The Coalition, Wasteland geliştiricisi inXile ve PES serisinin gelecek oyunları için Konami bulunuyor.

Tags: İçi̇n, Motor, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts