Valteri Bottas’ın Lastiği Araçtan Hala Çıkarılamadı

Mayıs 25, 2021 0

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen ve biraz sıkıcı geçen Monaco GP’sinin en heyecanlı anlarından biri, Valteri Bottas’ın kullandığı araçtaki lastiğin bir türlü çıkmayışı oldu. Pit takımı ne kadar uğraşırsa uğraşsın lastiği çıkaramadı ve Bottas, Monaco GP’sinde yarış dışı kaldı.

F1 hayranları lastiğin bir biçimde çıkartılmış olacağını düşünse de Mercedes, sorunun hâlâ çözülemediğini ve bozuk lastiğin araçta hâlâ sıkışmış vaziyette olduğunu lisana getirdi. Mercedes Teknik Yöneticisi James Alison, lastiğin yalnızca fabrikada çıkarılabileceğini lisana getirdi.

“Somun yalama yaptı”

Mercedes pilotlarından Valteri Bottas, 23 Mayıs Pazar günü gerçekleşen Monaco GP’sinde 30. çeşitte pit stop yapmış, uzun uğraşlar sonucu sağ ön lastiğin çıkmaması sonucunda yarış dışı kalmıştı. Teknik yöneticilerden James Alison, trajikomik bir lisanla olaydan sonra ne yaşadıklarını anlattı.

Allison, yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı; “Aslında tekerleği çıkaramadık. Araç hâlâ garajda olduğu üzere duruyor. Lastiğe sıkışan somunu bir dremelle birlikte çıkarmamız ve kalıntılarını temizlememiz gerekiyor. Bunu da anca fabrikada yapabiliriz. Somunları sağlam bir halde tabanca ile monte etmezseniz, somun yalama yapar ve onu çıkarmak için bir daha gerekli yüzeye sahip olamazsınız.”

Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ