WhatsApp, çoklu aygıt takviyesini test ediyor

Temmuz 14, 2021 0

WhatsApp, uzun müddettir beklenen ve sahibi Facebook’ta bile bulunmayan kıymetli bir özelliği test ediyor. WhatsApp yeni özellik için hudutlu bir genel beta başlattığını söyledi.

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, geliştirilmiş çoklu aygıt takviyesi özelliği için hudutlu bir genel beta testi yayınladı. Güncelleme, WhatsApp kullanıcılarının kayıtlı telefonlarını açmadan ve internete bağlı olmadan dört aygıtta kullanılabilecek.

WhatsApp her bir aygıtı bağımsız bağlayacak

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir şirket sözcüsü, her bir yardımcı aygıtın uygulamaya bağımsız olarak bağlanacağını söyledi.

Platform tarafından yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

“Telefonun tüm süreçleri gerçekleşmesi gerektiğinden, yardımcı aygıtlar daha yavaştır ve bilhassa telefonun irtibatı zayıf olduğunda, pili azaldığında ya da uygulama işletim sistemi tarafından sonlandırıldığında, yardımcı aygıtların kontağı sık sık kesilir.

Yeni WhatsApp çoklu aygıt mimarisi bu manileri ortadan kaldırıyor ve artık akıllı bir telefonun gerçek kaynak olması muhtaçlığı gerekmiyor. Böylece kullanıcı bilgilerini sıkıntısız ve inançlı bir formda senkronize ve bâtın tutmaya devam ediyor.”

WhatsApp’ın yeni özelliği tüm kullanıcılara sunmayı planladığı muhakkak bir tarih yok. Bunun yerime firma özelliği başlangıçta mevcut beta kullanıcılarına servis etmeyi tercih etti. Önümüzdeki aylarda ise uygulamanın kararlı sürümlerinde de az sayıda kullanıcı için beta özelliğini eklemeye başlaması varsayım ediliyor.

Öte yandan şirket, iPad için özel bir uygulama çalışıyor ve Snapchat‘teki fotoğraf ve görüntüleri bir sefer görüntüleme özelliğini getirmeyi hedefliyor.

Tags: cihaz, Özelli̇ği̇, uygulama Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts