WhatsApp Web’e Kendi Çıkartmanızı Yapmanızı Sağlayan Bir Özellik İlave Edildi: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Kavrattık

WhatsApp Web’e Kendi Çıkartmanızı Yapmanızı Sağlayan Bir Özellik İlave Edildi: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Kavrattık

Aralık 1, 2021 0

WhatsApp’ta kendi çıkartmalarınızı yapabilmek pek yeni bir özellik değil ve hem iOS hem de Android’de çıkartma yapabilmeniz için çok muhtelif üçüncü parti uygulamalar mevcut. Ancak bu özellik şimdiye kadar yalnızca telefon uygulaması için geçerliydi.  

Şimdiyse WhatsApp’ın web versiyonu, bilgisayarınızdaki sıradan görüntüleri çıkartmalara dönüştürmenize olanak sağlayan yerleşik bir özel ‘Sticker Maker’ Çıkartma Oluşturucu ile aktüellendi. Yeni aktüellemeyle beraber artık üçüncü parti uygulamalara gereksinim dinlemeden WhatsApp Web üzerinden kendi çıkartmalarımızı yapıp kullanabilecek ve konuşmalarımız daha renkli bir hale getirebileceğiz. 

Artık üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan kendi WhatsApp çıkartmanızı yapabilirsiniz

WhatsApp Web çıkartma

Özellik; WhatsApp Web’in yanı gizeme önümüzdeki hafta içinde masaüstü uygulamalarına da gelecek. Yeni aktüellemenin bilgisayar üzerinden çıkartma yapmamızın artık olası olduğunu düşündüğümüzde, bunun son derece kullanışlı bir özellik olduğu söylenebilir. 

Özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler ise son derece kolay ve telefondakine de oldukça benziyor:

Adım #1: WhatsApp Web ekranınız altında bulunan ataş ekle sembolüne tıklayın. Adım #2: ‘Çıkartma’ yazan simgeyi seçin ve çıkartmaya dönüştürmek istediğiniz görseli bulun. Adım #3: Fotoğraf üzerinde dilediğiniz tertip etmeleri yapın.

Çıkartmanızı hazırlarken yapabilecekleriniz oldukça geniş. Arka tasarıyı yok etmek için çıkartma yapmak istediğiniz kısmın etrafına bir anahat çizebilir, görseli kırpabilir ve dilerseniz üzerine emoji, yazı veya ekstra WhatsApp çıkartmaları ilave edebilirsiniz. Çıkartmanızı bitirdikten sonra ise seçip, istediğiniz şahsa tek tıkla yollayabilirsiniz.

Tags: WhatsApp Web'e Çıkartma Yapma Özelliği Geldi Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ