Windows 11 İçin Tasarlanan Office Uygulamaları Ortaya Çıktı

Haziran 29, 2021 0

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, gece saatlerinde Windows 11’in birinci önizleme sürümünü resmen yayınladı. Bu kararla birlikte Windows 11’i merak eden milyonlarca kullanıcı, Windows Insiders aracılığıyla Windows 11’in şimdiye kadarki en gelişmiş versiyonuyla tanışma imkanı yakalamış oldular. Yazılımları bir bir incelemeye başlayan kullanıcılar, Office uygulamalarının da Windows 11’den üzerine düşeni alacağını gözler önüne seriyor.

Windows 11’de yer alan Office uygulamalarını inceleyen kullanıcılar, uygulamanın hem tasarım hem de performans açısından geliştirilmiş olduğunu tespit ettiler. Bu bağlamda, yeni Office uygulamaları 64 bit Arm sürümüyle kullanıcılara sunulacak. Ayrıyeten doküman oluşturmak isteyen kullanıcılar, artık karanlık ya da aydınlık tema tercihinde bulunabilecekler. Ayrıyeten yeni sürüm, tasarım açısından biraz daha sadeleştirilmiş üzere görünüyor.

Yeni Microsoft Office işte bu türlü görünecek

Windows 11 için geliştirilmekte olan Microsoft Office’in en değerli özelliği, hiç elbet 64 bit Arm sürümüyle gelecek olması. Bu durum, bilhassa de Arm tabanlı aygıt kullanıcıların işine yarayacak. Zira Microsoft Office’in şimdi beta etabında olan yeni sürümü, Arm tabanlı aygıtlara da lokal bir yazılım olarak gelecek. Bu da emülatör zorunluluğunu ortadan kaldıracak ve başta performans olmak üzere yazılımın tüm fonksiyonelliğini artıracak.

Microsoft Office’in son sürümünü kullanmak isterseniz, Office Insider programına da dahil olmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Yani sırf Windows 11’i indirmek, yeni ofis uygulamalarını deneyimlemeniz için pek de kâfi değil. Ayrıyeten kullanıcılar, bu beta sürümü yüklemeden evvel bilgisayarda yüklü olan tüm Office uygulamalarının kaldırılması gerektiğini söylüyorlar. Aksi takdirde yazılım çalışmıyormuş.

Tags: Microsoft, Sürümü, Uygulamaları, Wi̇ndows 11, yeni Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts