Xiaomi, 200 MP Kameralı Telefon Geliştiriyor

Haziran 29, 2021 0

Çin merkezli akıllı telefon sızıntı kaynaklarından bir tanesi olan Digital Chat Station, teknoloji devi Xiaomi ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Açıklamalarını Çin’in toplumsal medyası Weibo üzerinden yapan kaynak, Xiaomi’nin 200 MP çözünürlük sunan bir ana kamerası olan telefon geliştirdiğini tez etti. Şayet bu argüman gerçekse, Xiaomi’nin yeni akıllı telefonun kesimde yeni bir sayfa açacağını söyleyebiliriz.

Digital Chat Station’ın yaptığı açıklamalara nazaran Xiaomi’nin 200 MP kameralı telefonu, 2022 yılında duyurulacak. Ayrıyeten bu akıllı telefonda, 2022 model amiral gemisi telefonlara hayat vermesi beklenen Snapdragon 888 işlemcisinin halefinin bulunacağı söyleniyor. Digital Chat Station, bu işlemciyi “SM8450” olarak kodluyor.

Xiaomi Mi Note 10’dan sonra yeni bir rekor olacak

Xiaomi, 2019 yılında piyasaya sürdüğü Mi Note 10’da 108 MP ana kamerayı duyurmuştu. Lakin bu aygıttan sonra Xiaomi de öbür teknoloji şirketleri de 108 MP’nin üzerine çıkmadılar. Şayet kelam konusu tezler gerçekse ve Xiaomi, 200 MP çözünürlük sunan bir akıllı telefon geliştiriyorsa, bunun dalda de bir birinci olacağını tabir etmek gerek.

Xiaomi’nin tezler kapsamında ortaya çıkan telefonuyla ilgili sizlere aktarabileceklerimiz şimdilik bu kadar. Telefonun hangi serinin bir eseri olacağı, ne üzere teknik özelliklerle geleceği şimdilik muhakkak değil. Şayet mevzuyla ilgili yeni bir gelişme olursa, sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz…

Tags: telefon, Xiaomi Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts