Xiaomi Mi 9T için Android 11 güncellemesi yayınlandı

Mayıs 29, 2021 0

Yakın vakitte Xiaomi ve Redmi K20 Pro için MIUI 12.5 güncellemesi yayınlanmıştı. Bu nedenle, Xiaomi Mi 9T modelinin yakın vakitte güncelleme alması bekleniyordu.

Şirket bugün, batı pazarlarında satışta olan Xiaomi Mi 9T‘nin Android 11 güncellemesini yayınladı.

Xiaomi Mi 9T küresel sürümleri iki güncellemeyi de almadı

Redmi K20 serisi, Redmi’nin birinci amiral gemisi akıllı telefon serisi olmuştu. Seri içerisinde Redmi K20 ve Redmi K20 Pro olmak üzere iki adet model yer alıyor. İki akıllı telefon, birtakım pazarlarda Mi 9T ve Mi 9T Pro2 olarak da biliniyor. Orjinal Çin sürümü Redmi K20, Android 11 güncellemesini Şubat ayı içerisinde almıştı. Redmi K20 Pro‘nun daha sonradan alması bekleniyordu. Xiaomi, güncellemeyi erteledi ve kısa müddet evvel MIUI 12.5 güncellemesi ile birlikte yayınladı.

Telefonların memleketler arası sürümlerinden hiçbirisi şu ana kadar iki güncellemeyi de almadı. Xiaomi Mi 9T, Android 11 güncellemesini almaya yeni başladı. Akıllı telefon için en son sunulan sistem güncellemesi şu anda, V12.1.2.0.RFJMIXM yapı numarasına sahip olan Küresel varyantı için yayında görünüyor. Bir Android sürüm güncellemesi olduğu için yaklaşık 2,4 GB‘lık bir boyutu bulunuyor. Güncellemenin önümüzdeki günlerde, tüm kullanıcılara ve Mi 9T bölgesel varyantlarına ulaşacağı düşünülüyor.

Android 11‘in sunmuş olduğu birtakım yeni özellikler bulunuyor. Bunlardan da biraz bahsedecek olursak; sistem değişiklikleri, kullanıcı kapalılığını korumak için yeni tedbirler, aygıt ve medya denetimleri, 5G, biyometri ve çeşitli uyumluluk araçları üzere yenilikler yer alıyor.

Pekala Xiaomi Mi 9T, Android 11 güncellemesi sizlere ulaştı mı?

Tags: Androi̇d 11, güncelleme, İçi̇n, Xiaomi Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts