Xiaomi Mi Notebook Pro X Duyuruldu: İşte Fiyatı

Haziran 30, 2021 0

Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki yükselişini dizüstü bilgisayar kesiminde de devam ettirmek istiyor. Şirket, duyurmuş olduğu son amiral gemisi dizüstü bilgisayar modeliyle bilhassa Windows dizüstü bilgisayar rekabetine önemli bir rakip sokmuş oluyor.

Yeni Mi Notebook Pro X, Xiaomi’nin evvelki kuşak dizüstü bilgisayar tasarım lisanını sürdürüyor. İnce, hafif bir alüminyum gövde, son derece ince ekran çerçeveleri, geniş bir dokunmatik yüzey ve 1,5 mm hareket kapasiteli klavyesi ile Mi Notebook Pro X, kullanıcıların beklentilerini katiyetle karşılayacak.

15,6 inç büyüklüğünde 3.456 x 2.160 piksel çözünürlüklü bir OLED ekran ile gelen Mi Notebook Pro X, 60 Hz yenileme suratı ve Gorilla Glass muhafaza ile geliyor. sRGB renk paletinin yüzde 100’ünü destekleyen bu ekran, 600 nit azamî parlaklığı ile gün ışığında kullanımı çok da mümkün kılmıyor.

Core i7-11370H işlemci ile sürat aşırtma ile 4,8 Ghz frekans suratı, Core i5-11300H işlemci ile ise sürat aşırtma ile 4,4 Ghz frekans suratı sunuyor. Dolayısı ile Xiaomi, performans konusunda rastgele bir soru işaretine yer bırakmıyor. Grafik konusunda NVIDIA’nın 4GB GDDR6 bellek sunan RTX 3050Ti‘a güvenen dizüstü bilgisayar, i7 işlemcili modelde 32 GB RAM, 1 TB SSD, i5 işlemcili modelde ise 16 GB RAM, 512 GB SSD seçeneğine sahip.

Bir adet USB Type-C, bir adet Thunderbolt 4, iki adet USB Type-A, bir adet HDMI 2.1 ve bir adet 3,5 mm kulaklık girişine sahip olan Mi Notebook Pro X, Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 6 üzere en yeni jenerasyon kablosuz irtibat teknolojilerini destekliyor. Harman tarafından geliştirilmiş bir ses sistemine sahip olan dizüstü bilgisayar, 80Wh kapasiteli bataryasını USB Type-C girişi üzerinden 130W sürat ile şarj edebiliyor.

Pekala… Gelelim en değerli bahis olan fiyata. ‘Uzay Grisi olarak isimlendirilen tek bir renk seçeneğine sahip olan Xiaomi Mi Notebook Pro X, i5 işlemcili model için 1.238 dolar, i7 işlemcili model için ise 1.549 dolar fiyat etiketine sahip. Dürüst olmak gerekirse Xiaomi, ‘premium’ bir dizüstü bilgisayar isteyenlerin beklentilerini ziyadesiyle karşılayan bir aygıt ortaya çıkarmış olsa da fiyat, birden fazla tüketicinin bakmak bile istemeyeceği kadar yüksek.

Tags: Dizüstü Bilgisayar, Hız, İle, işlemci, Model Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts