Xiaomi Redmi Note 10 Pro, DxOMark’ın Kamera Testine Girdi

Mayıs 24, 2021 0

Piyasaya sürülen ve talep toplayan telefonların büyük çoğunluğunu mercek altına alarak kullanıcıya satıl almadan evvel bir fikir sunan DxOMark, bilhassa kamera testleriyle bugüne kadar pek çok kere karşımıza geldi. Platformun kamera testine tabi tutulan en son akıllı telefonsa Xiaomi’nin mart ayının başında piyasaya sürdüğü Redmi Note 10 Pro oldu.

Redmi Note 10 Pro, fotoğrafları 12 MP çözünürlüğüne sıkıştıran 108 MP’lik ana kamera, 8 MP’lik ultra geniş açılı kamera, 5 MP’lik makro kamera ve 2 MP’lik derinlik algısı (bokeh) lensi taşıyor. Redmi Note 10 Pro’nun sahip olduğu bu kamera suramı, DxOMark’tan 106 ortalama puan almayı başardı. Telefonun fotoğraf performansı 111, yakınlaştırma performansı 52 ve görüntü performansıysa 95 olarak puanlandırıldı.

Redmi Note 10 Pro kamerasının artıları ve eksileri:

DxOMark tarafından sunulan bilgiye nazaran Redmi Note 10 Pro, dış yer yakın portre çekimlerinde epeyce ayrıntılı fotoğraflar ortaya koyuyor. Telefon, fotoğraflarda gerçek pozlama önizlemesi sunuyor ve portrede hakikat oranda derinlik iddiası ve bulanık gradyan uyguluyor. Ultra geniş pozlaması, dış yerde göze hoş renkler sunuyor. Görüntü kısmındaysa gürültüyü yeterli denetim ediyor ve iç yerde hoş beyaz istikrarı ve deri tonları sağlıyor.

Kamera performansının makus noktalarına gelecek olursak, yüksek dinamik aralıklı sahnelerde kırpma meydana geliyor. Bunun yanı sıra dış yer fotoğrafları yeşil renk yüklü gösteriliyor, hareketli ortamlarda ‘ghosting’ sorunu yaşatıyor, tele-zoom çekimlerinde düşük detay gösteriyor ve doğal olmayan sürece yapıyor. Görüntü kısmında bilhassa iç yerlerde ve düşük ışıkta otomatik odaklamada yanlışlar ve dengesizlikler meydana geliyor.

Ülkemizde 3.799 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Xiaomi Redmi Note 10 Pro, genel performansıyla aldığı 106 puanla listede üst sıralardan ziyadesiyle uzak kaldı. Telefon, DxOMark’ın test ettiği ve puanladığı öbür telefonların oluşturduğu listede 72. sırada yer aldı.

Tags: Fotoğraf, Kamera, Mekan, Performansı, Redmi̇ Note 10 Pro Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts