Xiaomi şarjda rekor kırdı: 8 dakika

Mayıs 31, 2021 0

Xiaomi dün toplumsal medya hesaplarında yaptığı bir paylaşımla cep telefonu şarjı ile ilgili yeni bir teknoloji geliştirdiğini duyurmuştu. Markadan yapılan açıklamada ise yarını (yani bugün) bekleyin sözü kullanılmıştı. Markanın HyperCharge ismini verdiği yeni şarj teknolojisinde 200W kablolu 120W da kablosuz cep telefonu şarj imkanı sunuluyor. Bu teknolojiyi kullanan birinci marka olan Xiaomi bunu bir demo görüntü ile paylaştı.

Markanın paylaştığı görüntüde 200W kablolu şarj teknolojisi ile 4000 mAh kapasiteye bir pil 8 dakikada şarj olabiliyor. Bu teknolojide kablolu şarda telefonun yüzde 10’a kadar şarj olması için 44 saniye kâfi oluyor. Yüzde 50 oranında şarj için ise 3 dakika kâfi. HyperCharge isimli teknoloji kablosuz olarak kullanıldığında ise yüzde 10 doluluğa 1 dakika, yüzde 50 doluluğa 7 dakika ve yüzde 100 doluluğa da 15 dakikada ulaşılabiliyor.

Aşağıda Xiaomi tarafından paylaşılan görüntüyü izleyebilirsiniz:

Görüntüde yapılan testte Xiaomi‘nin Mi 11 Pro modelinin kullanıldığı görülüyor. Bu modelin özel bir sürüm olduğunu ve bu test için özel olarak geliştirildiğini de belirtelim.

HyperCharge teknolojisini destekleyen telefonların ne vakit piyasaya sürüleceği konusunda açıklama yapılmadı. Ayrıyeten şarj sırasında telefonun ısınıp ısınmadığı hakkında da bilgi verilmedi. Bu usul yüksek süratli şarj teknolojilerini kullanan telefonlar var. Bu alanda en yüksek paha tekrar bir Xiaomi modeli olan Mi 110 Ultra modeli. Bu cep telefonunun 120W kablolu süratli şarj dayanağı bulunuyor.

Tags: Daki̇ka, Şarj, Teknoloji, Telefonu, Xiaomi Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts