Xiaomi’den sürpriz karar!

Mayıs 25, 2021 0

Xiaomi’nin arayüzü MIUI, bildiğiniz üzere Cleaner, Speed ​​Booster, WhatsApp Cleaner ve çok daha fazlasını içeren çeşitli özelliklere sahip bir güvenlik uygulaması sunuyor. Güvenlik uygulaması, MIUI 10 ile büyük bir revizyon geçirmişti. Fakat Xiaomi, MIUI 12 ile Güvenlik uygulamasına çeşitli animasyonlar hazırlamıştı. Bu animasyonlar bilhassa düşük bütçeli Xiaomi ve Redmi modellerinde ağır kasmalara neden olmuştu.

Xiaomi animasyonları azaltıyor

Çinli teknoloji devi geç de olsa bu yanlıştan vazgeçmiş üzere görünüyor. Sızdırılan ekran imgelerinde Güvenlik uygulamasının animasyonlarında azaltmaların yapıldığı göze çarpıyor.

Ekran manzaralarında de görülebileceği üzere Xiaomi, ağır animasyonları Güvenlik uygulamasından kaldırdı. Bu şimdilik Redmi Note 8, Redmi 9, Redmi 9T, Redmi 9 Power ve öbürleri üzere eski telefonlarda geçerli olacak.

Xiaomi, daha âlâ bir kullanıcı tecrübesi sunmak için animasyonu kaldırmaya ve uygulamayı biraz daha kolaylaştırmaya karar vermiş olabilir. Zira düşük kaliteli ve eski aygıtlar bu animasyonları sıkıntısız bir biçimde çalıştıramıyor.

Xiaomi ayrıyeten yeni Hava Durumu uygulaması güncellemesiyle düşük işlemcili aygıtlarda da animasyonları azaltıyor. Değişiklikler şimdilik MIUI China ROM ile hudutlu görünüyor. Lakin tıpkı değişikliklerin MIUI Küresel ROM’a da gelmesi çok vakit almayacak üzere görünüyor. Umarız güncelleme en kısa müddette gelir ve animasyonlardan ötürü kasan telefonlar rahatlar.

Tags: Gi̇bi̇, Mıuı, Xiaomi Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts