Yeni Volkswagen Polo GTI’ın Fotoğrafları Paylaşıldı

Haziran 30, 2021 0

Her ne kadar fiyat açısından ulaşılması ‘bir tık’ daha sıkıntı olsa da koymuş olduğu standartlar prestijiyle hem Türkiye’nin hem de dünyanın en tanınan araba markalarından biri olan Volkswagen, Türkiye’de bilhassa sınıfının en savlı modelleri ortasında yer alan Golf ve Polo ile öne çıkıyor. Eğer Volkswagen Polo’yu seviyorsanız, sizin için hoş haberlerimiz var.

Volkswagen’in Binek Otomobil kısmı CEO’su Ralf Brandstätter, LinkedIn hesabından paylaşmış olduğu fotoğraflar ile makyajlanan Volkswagen Polo GTI modelini gün yüzüne çıkardı. Paylaşımda sırf iki adet fotoğraf bulunduğundan tüm tasarım ayrıntıları hakkında konuşmak güç lakin gördüğümüz kadarıyla yeni Polo GTI, VW hayranına Golf’ü unutturabilecek kadar hoş görünüyor.

Özellikle önden bakıldığında bir ‘Polo’ olduğunu unutturacak kadar sportif bir görünüm sunan yeni Polo GTI, asıl numarası olan ‘GTI’ versiyonu öne çıkarmak için fren kaliperlerinden tampon üstü çizgilere kadar kırmızı tasarım ayrıntılarına sahip. Araç, standart Polo’ya kıyasla çok daha sportif bir tampona sahip olmakla birlikte, LED gündüz farları da ön farların altından ızgaranın ortasındaki VW logosuna kadar uzanıyor.

Fotoğrafları paylaşan Ralf Brandstätter, GTI hayranlarına ‘güçlü bir TSI motor’ vadediyor. Tahminler, aracın makyaj öncesi versiyonda bulunan 204 beygir 320 nm tork sunan 2.0 litrelik akaryakıtlı motor ile karşımıza çıkacağı istikametinde. Ayrıca 6 ileri manuel şanzımanın da yerini DSG şanzımana bırakacağı söyleniyor.

Brandstätter, makyajlanan Polo GTI’ın içinden görseller paylaşmamış olsa da aracın güncellenen Tiguan ve Arteon’dakine emsal klima denetimleri, standart dijital gösterge paneli ve 9,2 inçlik bir dokunmatik bilgi cümbüş ekranı ile geleceği kestirim ediliyor. Volkswagen, yeni Polo GTI’ı ay sonuna kadar tanıtmayı vadetmişti ki bugün ayın son günü. Dolayısı ile gün içinde ‘Yeni Polo GTI Tanıtıldı‘ haberi ile karşınıza çıkmamız çok da sürpriz olmaz.

Tags: Gün, İle, Volkswagen Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts