Yeniden Hüsran, Yeniden Hüsran: Windows 11'in Yeni Emojileri Yayınlandı Aynen, Bu Yeni Hali

Yeniden Hüsran, Yeniden Hüsran: Windows 11’in Yeni Emojileri Yayınlandı Aynen, Bu Yeni Hali

Aralık 2, 2021 0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Microsoft, kısa bir vakit evvel kullanıma sunduğu yeni işletim sistemi Windows 11‘de özellikle de görsel farklılıkları ön tasarıya çıkardı. Bu farklılıklardan kısmeti alan unsurlardan bir tanesi de emojilerdi. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 11, 3 ebatlı emojilere sahip olacaktı. Ancak işletme, bu lafını bir cinsli yakalayabilmiş gidişatta değil.

Microsoft, yeni emojileri bundan birkaç hafta aktüellediği Windows 11 Insider versiyonunda kullanıma sunmuştu. Bu emojiler, ne yazık ki 3 ebatlı değildi. Hatta bazı kullanıcılar, yeni emojilerden dolayı Microsoft’a tepki göstermişlerdi. Windows 11’in kararlı versiyonu için dağıtılmaya başlayan isteğe bağlı bir aktüelleme ise kullanıcılara Windows 11 için hazırlanan yeni emojileri getiriyor. Ancak bu emojiler de 3 ebatlı değil…

Windows 11’in kararlı versiyonuna gelen bazı emojiler böyle görünüyor

Windows 11 emoji

Microsoft, Windows 11 için gösterdiği 3 ebatlı emojilerin neden kullanılma sunulmadığını açıklamadı. Ayrıca emoji tecrübesini tümüyle değiştiren 3 ebatlı tasarımların gelecekte kullanılıp kullanılmayacağı da öğrenilmiyor. Ancak şu bir hakikat ki Microsoft, Windows 11 için hazırladığı emojilerin hiçbirini Windows 10’daki kullanıcılara sunmayacak. Yukarıyada gördüğünüz emojileri kullanmak istiyorsanız, Windows 11 kullanmaktan başka bir alternatifiniz bulunmuyor.

Bu arada; Windows 11 için hazırlanan emoji kutusunun en ehemmiyetli azasının Clippy olduğunu belirtelim. Microsoft Office’in en ilkel versiyonları için hazırlanan ve kullanıcılara dayanakçı olan asistan olarak da öğrenilen Clippy, senelerdir unutulmaya surat yakalamıştı. Clippy’yi yine yaşama döndürmeye karar veren mühendisler, ataş emojisini değiştirdiler. Ancak değişik emojilerde olduğu Clippy de 2 ebatlı tasarıma sahip. Başka Bir Deyişle işletme, bu ikonik asistanına torpil yapmadı.

Microsoft’un vadettiği Windows 11 emojileri böyle görünüyordu

Windows 11 3D emoji

Tags: Windows 11'in Yeni Emojileri Yayınlandı Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ